Edukacja kluczem do sukcesu

,,Ucz się, ucz, ponieważ nauka do potęgi klucz! ” – chyba niejednokrotnie usłyszałeś to od osób bardziej wprawionych. Jedni mówią, że okres nauki jest niesamowity, a inni, że pamiętają go jako najokropniejszy czas w ich życiu. Jak jest rzeczywiście? Nie można tego ustalić, ponieważ dostrzegalnie widać, że zdania są różne.

Każdy po ukończeniu szkoły wysuwa własną opinię na ten temat. Można zauważyć, że osoby, które obecnie się uczą często narzekają, aczkolwiek z drugiej strony na myśl przychodzą historie mamy, w których tak niesamowicie szczęśliwie wspomina czasy spędzone w szkolnej ławce. Zdaje się, że nauczyciele wtedy byli całkiem innymi ludźmi, a ich podejście zaskakiwało. Bywały oczywiście osobliwości.

W dzisiejszych czasach też bywają, ale przeważnie w przeciwną stronę. Słowo „nauka” jest rozumiana przez każdego odmiennie. Należy na to spojrzeć stronniczo. Niektórzy lekcją nazywają całe swoje istnienie. Uzyskują mądrość, którą mogą umieścić w poszczególnej dziedzinie, chociaż nie uważają, że jest to zasługa szkoły. Natomiast są osoby, dla których edukacja kojarzy się tylko i wyłącznie z tonami książek, ocenami wstawianymi do dziennika. Cóż, można by powiedzieć, że w każdym z tych stwierdzeń jest odrobinę racji.

Trzeba pamiętać, że ludziom, którzy zdobywają wiedzę, mają świetne wyniki jest swobodniej w życiu, ponieważ trafić na należyte studia nie jest tak bardzo przystępnie. Jeżeli ktoś chce profesjonalizować się w kierunku np. medycyny, nauka jest niezbędna, a zdobyta wiedza będzie wtórować przez cały czas wykonywania swojego zawodu. Żadna gafa nie jest dopuszczalna. Osoby, które mają kłopoty z opanowywaniem wiedzy, mogą się rozwijać praktycznie. Praca fizyczna góruje nad umysłową. To jednak nie powinno zrażać młodych osób do nauki, jako że z czasem docenią te godziny spędzone na żmudnym powtarzaniu nudnego materiału na sprawdzian.

Streszczając: uzyskana mądrość i umiejętności towarzyszą nam nieustannie, a przykładem może być czytanie i pisanie. Edukacja daje dużo kluczy, a tylko do nas należy decyzja czy ich użyjemy. 

About the Author

You may also like these

No Related Post