Tanie latanie poza sezonem urlopowym

Obecnie żyjący Polacy mają szansę zobaczyć praktycznie każdy zakątek świata, a co najistotniejsze, nie dotyczy to wyłącznie najbogatszych mieszkańców. Odkąd tanie linie samolotowe pojawiły się u nas, możemy za bezcen podróżować na terenie Europy a nawet dalej. Pewnie, że aby odszukać najlepsze promocje trzeba umieć ich szukać, a także decydować się na podróż w dogodnym terminie.

W zależności od kraju, który pragniemy odwiedzić, inny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w sprawie pogody. Jednak wówczas, ceny za nocleg czy samolot będą o wiele wyższe, bowiem najwięcej turystów wtenczas przybywa. Dobrym przykładem będzie Izrael – w trakcie naszej wiosny temperatura tam jest idealna, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeśli jednak pragniesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty znajdziesz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej będzie zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w naszym kraju. Także Barcelona, jedno z najczęściej wizytowanych miast przez Polaków, może być tania. Samolotowy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Kwota ta jednak drastycznie się zmniejsza w okresie jesiennym, kiedy to możemy się tam wybrać już za 100 złotych. A Barcelona ma łagodniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Poza tym bez upałów zwiedzanie będzie milsze. Również osoby chcące zwiedzić USA muszą wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, kultowego miejska, dobrze wybrać się w styczniu, kiedy to transfer bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w lipcu lub sierpniu. Dużo osób z Polski, które pragną zobaczyć Kalifornię ochoczo wybierają ten czas, gdyż jest to okres spokojniejszy, z mniejszą ilością turystów.

neujahrswünsche

Jeśli podróżowanie to dla ciebie coś więcej, niż leżenie nad morzem, latanie poza gorącym sezonem musi cię zaciekawić. Bowiem znane miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najchętniej odwiedzane będą w miesiącach upalnych, co znacząco zawyża cenę lotów. Dlatego warto odwiedzić te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy. 

About the Author

You may also like these